O SPOLOČNOSTI KONICA MINOLTA

 

Naše hodnoty

Nasledujúcich šesť hodnôt predstavuje podstatu našich najvnútornejších presvedčení, našu zdedenú DNA a definuje naše podnikanie a vytváranie pevných vzťahov so všetkými našimi partnermi. Symbolizujú to, na čom stojíme a riadime naše rozhodovanie.

Naša história

140 ročný Start-Up

Transformácia je našou doménou - zoznámte sa bližšie s našou históriou.

Objavte všetky technológie spoločnosti Konica Minolta

 

Kancelárske služby

Firmy čelia zložitým výzvam, ako je nutnosť znižovania prevádzkových a riadiacich nákladov, zatiaľ čo musia súčasne čeliť náročným dokumentačným procesom, ako je efektívne zhromažďovanie, zdieľanie a archivácia informácií.

Spoločnosť Konica Minolta ako popredný poskytovateľ služieb ponúka vysoko kvalitné IT riešenia na podnikovej úrovni, ktoré vašej organizácii umožňujú transformovať pracovné postupy. Naše profesionálne portfólio zahŕňa všetko od optimalizácie podnikových procesov a služieb pre správu dokumentov až po multifunkčné periférne zariadenia.
 

Komerčná a priemyselná tlač

Komerčná a interná firemná tlač, profesionálne tlačové služby a priemyselná atramentová tlač výrazne pokročili, najmä pokiaľ ide o digitálne tlačové systémy umožňujúce tlač malosériových a premenlivých dát.

Spoločnosť Konica Minolta ponúka najnovšie tlačové riešenia - môžete si vybrať z radu našich tlačových systémov, služieb a súvisiaceho vybavenia, ktoré vám uľahčia pracovné povinnosti.
 

Optické systémy pre priemyselné použitie

Čo sa týka optickej technológie, spoločnosť Konica Minolta je známa vývojom a výrobou fotoaparátov a objektívov, napríklad pre digitálne filmové projektory alebo čítacie šošovky diskov Blu-ray.

Ponúkame tiež optické meracie prístroje, ktoré sa používajú na zdroje osvetlenia (LED, OLED) a na kontrolu kvality svietidiel, okolitého osvetlenia v interiéri a tiež meranie farby a jasu obrazoviek smartfónov, televíznych obrazoviek a automobilových dielov.

Jedným z našich najvýznamnejších úspechov v oblasti zdravotníctva je vývoj pulzného oxymetra, ktorý meria saturáciu kyslíkom v arteriálnej krvi a tepovú frekvenciu, a tak eliminuje potrebu odberu krvi.
 

Funkčné materiály

Spoločnosť Konica Minolta vyrába širokú škálu fólií pre rôzne odvetvia, ako je automobilový priemysel, stavebníctvo a architektúra, technológie a kinematografia. Naše kvalitné fólie poskytujú ochranu, tepelnú izoláciu, vodotesnosť, polarizáciu, luminiscenciu a ďalšie funkcie špecifické pre jednotlivé odbory. Vyvíjame napríklad vysoko reflexné zrkadlové fólie pre zrkadlá používané v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a funkčné fólie používané na oknách budov a automobilov, kde zaisťujú energetickú účinnosť.

Okrem toho spoločnosť Konica Minolta vyvinula najúčinnejšiu biely panel OLED (Organic Light Emitting Diode) na svete (139 lm / W) a stala sa prvou spoločnosťou na svete, ktorá začala veľkoobjemovú výrobu plastových flexibilných panelov OLED na báze substrátu, na ktorých možno prispôsobiť odtieň bielej farby i ostatných farieb.
 

Podnikanie v oblasti zdravotnej starostlivosti

Spoločnosť Konica Minolta poskytuje v oblasti zdravotnej starostlivosti riešenia pre digitálnu rádiografiu a ultrazvuk, integrovanú správu diagnostických informácií a riešenie zdravotníckych IT systémov pre nemocnice a kliniky. V porovnaní so snímaním filmu digitálnej rádiografie (DR) jednak obmedzuje vystavenie pacientov röntgenovému žiareniu, ale tiež umožňuje zobraziť snímky vo vysokom rozlíšení ihneď po snímaní.

Spoločnosť Konica Minolta navyše ako prvá na svete poskytla digitálne röntgenové mamografické systémy využívajúce technológiu fázového kontrastu, ktoré zaisťujú najvyššiu kvalitu obrazu vďaka kombinácii vysokej ostrosti a granularity s využitím počítačovej detekcie tieňov, ktoré naznačujú podozrenie na lézie pri rakovine prsníka.
 

Iné oblasti podnikania

Spoločnosť Konica Minolta vyvíja v Japonsku od roku 1958 riešenia a súvisiace technológie pre planetária. Po tom, ako si spoločnosť v priebehu rokov osvojila a zdokonalila rad technológií, reaguje teraz na potreby prevádzkovateľov planetárií po celom Japonsku, ktorí majú záujem o využitie filmov premietaných cez celú kupolu, počítačovú grafiku, videoprojekcie a multimediálne stratégie.

Okrem prevádzky v Japonsku začala spoločnosť Konica Minolta rozširovať svoju marketingovú činnosť aj na zvyšnom území Ázie.