V Európe rastie záujem o digitálne tlačové stroje radu AccurioPress C14000

| 10 mája 2024

Bratislava 10. mája 2024 | Konica Minolta eviduje v Európe nárast záujmu o digitálne tlačové produkčné stroje z modelového radu AccurioPress C14000. Predaje za posledný rok predstavujú takmer 30 % všetkých predajov za posledné 4 roky. Zastúpenie spoločnosti v Českej republike a na Slovensku, kde si Konica Minolta dlhodobo drží pozíciu lídra s viac ako 60 % podielom, prispelo k tomuto výsledku 30 predanými kusmi. Stroje sú vybavené množstvom technológií podporujúcich automatizáciu tlačových procesov a vyžadujú minimum času na predtlačovú prípravu.


 • Konica Minolta predala v Európe od roku 2020 už 900 strojov modelového radu AccurioPress C14000, z toho vyše 250 za posledný rok 

 • Stroje sa vyznačujú vysokou mierou automatizácie, najmä v oblasti kontroly tlače a nápravy nastavení  

 • Séria AccurioPress C14000 je vhodná pre tlač širokej škály výrobkov od vizitiek až po POS materiály 

 • V Českej republike a na Slovensku predala Konica Minolta už tri desiatky týchto zariadení  

 

 

„Vzrastajúci záujem zákazníkov o digitálne technológie reflektuje dlhodobé zmeny na trhu smerom k menším objemom zákaziek v rôznych variantoch a s možnosťou personalizácie tlače. Zariadenia modelového radu AccurioPress C14000 tieto požiadavky spĺňajú a navyše sa vyznačujú vysokou produktivitou a jednoduchým ovládaním,“ uviedol Pavel Štěpán, obchodný riaditeľ Konica Minolta pre Českú republiku a Slovensko, a dodal: „Mnoho úkonov, ktoré predtým musel vykonávať operátor, riadia tieto stroje samé alebo ich výrazne uľahčujú. Vlajkové lode farebného radu AccurioPress ponúkajú tiež tlač na papier s gramážou až 450 g/m2, čo našim zákazníkom umožňuje vyrábať aj menšie POS produkty alebo napríklad pohľadnice.“ 

 

Modelový rad AccurioPress C14000 zahŕňa konkrétne stroje C14000, C14000e, C12000 a C12000e. Tie sa líšia najmä rýchlosťou tlače od 120 do 140 stránok za minútu. Umožňujú tlač na širokú škálu médií a výrobu rôznych tlačovín od vizitiek cez letáky, skladané, zošívané či lepené brožúry až po knihy s drôtenou či krúžkovou väzbou. 

 

Konica Minolta uviedla tieto zariadenia na trh v roku 2020 a od tej doby ich po celej Európe predala už 800, pričom v roku 2023 zaznamenala výrazný medziročný nárast s výsledkom presahujúcim 250 kusov. „Napríklad model C12000e bol najpredávanejším strojom vo svojom segmente a v poradí druhý predstihol najúspešnejšie zariadenie od konkurencie v počtoch predajov o celých 30 %,“ informoval P. Štěpán.


Dokončovacie jenotky k strojom AccurioPress

 • Finišer väzby V1 (zošitie V1, orez hlava/päta a čelný orez, square fold = hranatý chrbát väzby)
 • Skládací a dierovací modul (2/4 diery, dopisný sklad)
 • Finišer lepenej väzby V2
 • Finišery rôznych typov skladov (Z-sklad, trojsklad, oltárový sklad atď.)
 • Finišer na dierovanie a drôtenú väzbu
 • Finišer krúžkovej väzby (krúžková väzba)
 • Finišer inline orezu, bigovanie a perforácia (vizitky, letáky, pohľadnice, priania, skladané brožúry)
   

Všetky modely tohto radu disponujú okrem iného jednotkou IQ-501, technológiou VDI (Variable Data Inspection) na kontrolu variabilných dát a inšpekčnou jednotkou AIT (Auto Inspection Technology). Tieto vlastnosti uľahčujú obsluhu, pomáhajú zvyšovať kvalitu tlačového výstupu a minimalizujú počet reklamácií finálnych výrobkov.  

Konkrétne jednotka IQ-501umožňuje okrem iného nastavenie predozadnej sútlače na každom type papiera a jeho kontrolu v reálnom čase aj počas tlače. Automaticky tiež kontroluje hustotu farby naprieč tlačovou plochou alebo kalibráciu stroja. Vďaka technológii VDI potom systém dokáže rozpoznávať čísla, čiarové kódy a QR kódy, a dokonca zistiť, či sú čísla vytlačené v správnom poradí. „Inšpekčná jednotka dokáže okrem iného odhaliť nečistoty a šmuhy na tlači, nájsť chýbajúce obrazy či stránky alebo upozorniť na nesprávne poradie stránok. Pri zistení akejkoľvek odchýlky potom tlač automaticky zopakuje a vyradí chybné listy,“ uzavrel P. Štěpán. 

Tlačová správa.pdf