150 years is
just the start

150 rokov Konica Minolta — a to je len začiatok


Koľko poznáte firiem, ktoré existujú 150 rokov? Veľa ich nie je, však? My, zamestnanci spoločnosti Konica Minolta, naše okrúhle výročie pyšne oslavujeme. Pracujeme pre spoločnosť, ktorá sa už od roku 1873 snaží vyvíjať nové technológie a inovatívne riešenia a úspešne a trvalo tieto riešenia realizuje pre svojich zákazníkov.
 
1873 — tri roky predtým, ako si Alexander Graham Bell patentoval telefón, a šesť rokov predtým, ako Thomas Alva Edison vynašiel elektrickú žiarovku. Náš príbeh začal, keď si Rokusaburo Sugiura otvoril v Tokiu malý špecializovaný obchod                        s fotografickými a litografickými výrobkami. Teraz, o 150 rokov neskôr, pracuje viac ako 40 000 ľudí po celom svete s nadšením na tom, aby sa spoločnosť Konica Minolta stala lídrom na trhu medzi poskytovateľmi technológií a riadených služieb - tým, že poskytuje najlepšie portfólio a služby, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech.
 
Naša spoločnosť sa menila po mnoho generácií, pretože svet okolo spoločnosti Konica Minolta taktiež prechádzal obrovskými zmenami. Spoločne chceme byť aj naďalej hybnou silou úspešných zmien a sprevádzať vás na ceste k digitálnej budúcnosti. V roku 2023 sme sa opäť zamerali na budovanie nových ciest a vytváranie nových a udržateľných hodnôt.
 
Pre vás, pre nás - a tiež pre Rokusaburo Sugiura.
 

150 rokov Konica Minolta

Cesta Konica Minolta a vízia Imaging to the People sa začala už pred 150 rokmi s cieľom robiť veci inak. Na našej 150 ročnej ceste sa odohralo nespočetné množstvo príbehov a inovácií radu produktov. Tá istá sila, ktorá nás hnala vtedy dopredu, nás sprevádza až doteraz. A to je len začiatok.

 
 
 

Naše míľniky

1873

Rokusaburo Sugiura zakladá spoločnosť Konica Corporation.

1903

Vzniká "Cherry Hand Camera", prvá japonská značka fotoaparátov.

1928

Tašima zakladá spoločnosť Nichi-Doku Shashinki Shoten (neskôr známu ako Minolta Co.)
 

1960

Dokončenie prvého kopírovacieho stroja spoločnosti Minolta Copymaster.

1962

Prvé snímky Zeme zhotovené z vesmíru fotoaparátom Minolta Hi-Matic (počas letu Johna Glenna "Friendship 7").

1992

Prvá spoločnosť na svete, ktorá získala značku Modrý anjel v oblasti kopírovania.

 

2002

Vývoj Simitri - prvého polymerizovaného toneru na svete na báze biomasy, ktorý okrem zabezpečenia nákladovo efektívnej výroby znižuje emisie CO2 a NOx až o 40 %.

2003

Spojením spoločností Konica a Minolta vzniká Konica Minolta.

2004

Spoločnosť vstupuje do segmentu produkčnej tlače s tlačiarňou Konica Minolta bizhub Pro 1050. 

2007

Koniec pôsobenia spoločnosti na trhu s fotografiami a fotoaparátmi.

2014

Otvorenie prvého Business inovačného centra (BIC) v Londýne.

2016

Predstavenie UV atramentového tlačového systému B2+ AccurioJet KM-1.

2020

IDC menuje spoločnosť Konica Minolta za svetového lídra v oblasti transformácie tlače.

2022

Spoločnosť Konica Minolta bola druhýkrát za sebou vyhlásená za najlepšieho poskytovateľa riadených služieb a za vedúci systémový dom v Nemecku.
 

Fakty, čísla a dáta

Aký je podiel spoločnosti Konica Minolta na trhu? Aké ekologické opatrenia spoločnosť realizuje? Zistite viac v našich faktoch a číslach.

PREZRIEŤ SI INFOGRAFIKU