Aktuality

Tisícky českých a slovenských firiem môžu evidovať dochádzku zamestnancov na displeji tlačiarní

16. jan 2024

Konica Minolta zavádza digitálnu evidenciu dochádzky zamestnancov medzi funkcie svojich multifunkčných tlačových zariadení. Líder na českom a slovenskom trhu v oblasti tlačových riešení zároveň umožňuje doinštalovať novú funkciu aj do starších modelov. Firmy tak môžu získať v reálnom čase prehľad o prítomnosti zamestnancov na pracovisku, dovolenkách či čerpaní nemocenskej.

Inteligentné zrkadlo od Konica Minolta chráni zdravie zamestnancov

13. dec 2023

Zvýšenie bezpečnosti práce v sektore priemyslu, zníženie chybovosti vo výrobných podnikoch alebo napríklad zvýšenie ochrany pacientov i lekárov v nemocniciach. Nová technológia FORXAI Mirror od Konica Minolta dokáže vďaka umelej inteligencii upozorniť na chýbajúce ochranné pomôcky, ich nesprávne nasadenie alebo poškodenie. Zariadenie v podobe „inteligentného zrkadla“ je vhodné do prevádzok, kde nesprávne použitie ochranných pomôcok môže spôsobiť škodu na zdraví či majetku. Úspora nákladov...

150 rokov inovácií: Konica Minolta oslavuje výročie svojho založenia

06. nov 2023

Praha 6. novembra 2023 – Konica Minolta, globálny poskytovateľ IT služieb, oslavuje v tomto roku 150 rokov od svojho založenia. V Českej republike a na Slovensku pôsobili obidve pôvodne oddelené spoločnosti Konica a Minolta od začiatku 90. rokov minulého storočia. Od zlúčenia v roku 2003 je Konica Minolta dlhodobým lídrom medzi dodávateľmi tlačových riešení. V poslednej dekáde sa etablovala aj na trhu poskytovateľov IT služieb súvisiacich s digitalizáciou firiem či inteligentných kamerových...

Sme partnerom ITAPA - najväčšej konferencie o digitalizácii a moderných technológiách na Slovensku

26. okt 2023

Digitalizácia, kybernetická bezpečnosť, Health&Care, podpora inovácií – to je len výber z mnohých tém najväčšej a najvplyvnejšej konferencie a výstavy ITAPA 2023, na ktorej sa Konica Minolta tento rok prvýkrát zúčastňuje ako Silver Partner podujatia. Jesenná ITAPA sa uskutoční od 20. do 23. novembra 2023 v Bratislave.

Na prevádzku českých a slovenských firiem dohliada už 5 000 inteligentných kamier Konica Minolta

26. sep 2023

Dokážu predikovať vznik požiaru skôr, ako nastane, odhaliť defekt produktu ešte predtým, ako zíde z výrobnej linky alebo vopred upozorniť strážnu službu na hrozbu vandalizmu. České a slovenské firmy sa stále častejšie spoliehajú na umelú inteligenciu a jej prepojenie s inteligentnými kamerami. Od roku 2017 len spoločnosť Konica Minolta nainštalovala vo viac ako tristo českých a slovenských podnikoch vyše 5 000 kamier.