Nástroje

Poznáte tieto finty v Microsoft Teams?

Microsoft Teams už nie je len o online schôdzkach, pracovných poradách alebo firemnom chate. Ukážeme vám 5, pre niektorých z vás možno prekvapivých oblastí, kde môže Microsoft Teams zaručene pomôcť v podnikaní.

20.09.2023
4 minúty 4 minúty
Obsah
Okrem pravidelných schôdzok možno pomocou Microsoft Teams organizovať webináre alebo riadiť vybrané obchodné procesy. Odporúčame ale používať aj sprievodné aplikácie vyvinuté tretími stranami, ako Planner, Power Automate alebo Microsoft AppSource.

1. Správa objednávok

V Microsoft Teams sa dá nastaviť jednoduchý pracovný postup správy objednávok. Vedúci tohto tímu zadá prichádzajúce objednávky do vybraného zoznamu, kde ich uvidia všetci členovia tímu, ktorí majú k zoznamu prístup. S Power Automate je každá objednávka automaticky priradená jednotlivému členovi tímu a je vytvorená úloha. Každý člen môže nastaviť termín, zadávať poznámky, definovať ďalšie úlohy. Relevantné témy pre celý tím sa tak môžu prediskutovať v spoločnom kanáli, ku ktorému má prístup každý.

2. Efektívne spracovávanie žiadostí o zamestnanie

Žiadny vhodný uchádzač o zamestnanie vám už neunikne. Pomocou Teams môžete celý proces výberu z uchádzačov o zamestnanie zefektívniť. Prichádzajúce žiadosti možno automaticky odosielať z aplikácie Outlook na zvolené e-mailové adresy. Ak člen HR tímu začne požiadavku spracovávať, vytvorí úlohu v plánovači. O jednotlivých kandidátoch si môžete vo One Note robiť poznámky. Je tiež možné pracovať s rôznymi šablónami, kontrolným zoznamom a výsledky pohovorov zdieľať a upravovať s ostatnými členmi firmy. Po dokončení náboru môže tím HR požiadať kandidátov o spätnú väzbu pomocou Microsoft Forms.

3. Vytváranie pracovných plánov

Veľa spoločností dodnes plánuje pracovné zmeny na papieri. Dnes to už nie je potrebné. Pomocou Microsoft Shift môžu manažéri oddelení vytvárať plány, pracovné zmeny a priraďovať k nim zamestnancov. Každý zamestnanec je prostredníctvom svojho Microsoft Teams účtu upozornený na svoj pracovný plán, zmeny a spätnú väzbu. Microsoft Shifts možno tiež použiť na plánovanie kancelárskych úkonov, úradných hodín a ďalších opakujúcich sa činností.

4. Dokumentovanie škôd na budovách

Aplikácia vyvinutá na tento účel umožňuje správcovi urobiť fotografiu budovy svojím mobilom a priamo poslať správu o poistnej udalosti. Toto je veľmi elegantné riešenie v Microsoft Teams pre každého prevádzkového pracovníka. Pracovné rozhranie je optimalizované pre mobilný telefón a na jednotlivé udalosti sa dajú pripojiť SharePoint, Outlook alebo Scheduler.

5. Spracovávanie objednávok prepravy

Na spracovanie objednávok prepravy stačí niekoľko klikov. Stačí, aby projektoví manažéri nahrali Excel tabuľku s potrebnými dátami do Microsoft Teams. Následne Power Automate skopíruje riadky do Dataverse for Teams. Toto riešenie prináša výhody napríklad v kamiónovej doprave. Zamestnanci, ktorí nakladajú tovar do kamiónov, môžu prostredníctvom Power Automate na svojich mobiloch kontrolovať každú položku v zozname. Po dokončení nakládky dostane vodič na svojom mobilnom zariadení prostredníctvom chatu v Microsoft Teams správu, že vozidlo je pripravené na rozvoz, spolu s dodacou adresou zákazníka a potvrdením, že môže vyraziť.

Microsoft Teams má však aj svoje limity

Nezabudnite, že Microsoft Teams má aj svoje obmedzenia, napr. v počtoch tímov, členov v jednom tíme, alebo osôb pripojených na online schôdzkach.  
 
  • 250 - počet tímov vytvorených používateľom
  • 200 - počet kanálov v tíme
  • 10 000 - počet členov v jednom tíme
  • 300 - počet osôb na online schôdzke
  • 15 GB - limit pre nahrávanie súborov

Ako na Microsoft 365

Pre viac informácií o využití Microsoft 365 navštívte naše stránky.

Dozvedieť sa viac
Microsoft Office 365 - dlaždice IK
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Oplatí sa digitalizovať aj malej firme?

Využívanie moderných IT systémov nie je len pre veľké firmy. Aj malí a...

Nástroje
22.11.2023

Usporiadajte si dokumenty a dosiahnite väčšiu firemnú produktivitu

Aplikácie Microsoft 365 poskytujú pohodlné vytváranie obsahu a podporujú...

Nástroje
17.01.2024

Prečo by ste mali využívať výhody tlače z mobilných zariadení?

V posledných rokoch sa veľká časť Európanov adaptovala na flexibilný hybridný...

Nástroje
06.03.2023
Pre vás od nás: