Osobnost

Marian Slebodník – na slovíčko

Marian Slebodník, Sales Director Key Accounts Konica Minolta

18.10.2023
2 minúty 2 minúty
Obsah
V IT oblasti a predaja pracuje Marian Slebodník viac ako 20 rokov. Za ten čas získal skúsenosti v rôznych lokálnych a medzinárodných spoločnostiach a v NESS Slovensko, IBM alebo Soitron, pôsobil na pozícii obchodného riaditeľa pre kľúčových klientov alebo privátny sektor. Na jar tohto roka sa pridal do tímu Konica Minolta.

Konica Minolta nie je len o tlačových riešeniach

V Konica Minolta ste relatívne krátko. Aký dojem na vás urobila Konica Minolta? Ako by ste ju zhodnotili? 

Pri mojom príchode som vedel, že Konica Minolta už dávnejšie nepôsobí v oblasti fotografického, alebo len v tlačiarenskom odvetví. Je aj veľmi dravým a skúseným hráčom v oblasti digitalizácie dokumentov, správy firemných procesov. Rovnako investuje a intenzívne sa venuje oblasti  kamerových systémov s pokročilou video-analytikou a vyvíja novú generáciu riešení, ktoré využívajú umelú inteligenciu. Je mojou veľkou výzvou ukázať našim aktuálnym, ale aj budúcim klientom, čo všetko Konica Minolta dokáže. Snažíme sa pre nich kombinovať naše znalosti, skúsenosti a priniesť riešenia, ktoré im uľahčia každodenný život. Naši klienti sú neraz prekvapení, že už teraz máme na IT služby bohaté a významné referencie.

Prednosti, ktoré nemá každý

V oblasti IT je momentálne veľká konkurencia. Aké sú vaše prednosti a výhody od iných konkurenčných spoločností?  

Poznáme špecifiká slovenského trhu a potreby slovenských firiem v jednotlivých trhových segmentoch a regiónoch. Načúvame im, aby sme s nimi aj naďalej zostali pevne spojení. Vieme im vďaka tomu pomôcť napríklad s digitalizáciou a archiváciou ich agend a automatizáciou procesov. Etablovali sme sa aj v oblasti IoT riešení. Pomáha nám pri tom aj skutočnosť, že ako jediná firma tohto typu máme po celom Slovensku sieť vlastných servisných centier a obchodných zastúpení. Je veľa možností ako pomôcť firmám na Slovensku. Od vyťažovania informácií, digitalizácie procesov, až po kontroly kvality výroby. Dokážeme šetriť výrobné náklady firmám, naše systémy dokážu byť výkonnejšie ako zamestnanci.

Boli, sme a chceme byť motorov inovácií

Sú firmy v súčasnosti konzervatívnejšie pri pohľade na zavádzanie nových technológií? Veľa sa hovorí o škrtaní výdavkov.    

Slovenské firmy patria medzi tie konzervatívnejšie. Napriek tomu, že rozhodovací proces trvá dlhšie vidíme, že dopyt po praktických riešeniach Konica Minolta je veľký. Dokazujú to naše najnovšie referencie v rámci ktorých dokážu naši klienti ušetriť veľa prevádzkových nákladov.  Sme na dobrej ceste trhom s pokročilými sofistikovanými riešeniami nie len v Čechách ale aj na Slovensku a chceme ho ešte zdynamizovať. V minulosti sme vždy boli, teraz sme a chceme aj v budúcnosti zostať motorom a nositeľom inovácií. Konica Minolta predsa počas svojej 150 ročnej histórie priniesla množstvo prevratných noviniek, ktoré predbehli dobu.

Príďte sa pozrieť na naše novinky

Aké novinky má Konica Minolta pripravené?  

Pred niekoľkými týždňami sme dokončili „update“ Client Engagement Centra v Prahe. „Update“ pretože sa za posledný rok toho veľa zmenilo a výrazne pribudlo toho čo vieme ukázať. Na ploche cez 600 m2 vám tam ukážeme budúcnosť podľa Konica Minolta. A to nie len budúcnosť tlačových technológií, ale hlavne video analytických systémov alebo umelej inteligencie.  Návštevníci tohto zážitkového centra majú možnosť vidieť na vlastné oči ako videoanalytika, automatizácia a aj robotizácia pomáha retailovým firmám. Sú tam moderné riešenia pre logistiku,  kontrolu kvality produktov, identifikáciu spriatelených nákupov, Ukážeme vám, čo všetko vieme analyzovať pomocou kamerového systému. A je čo.  Je  to budúcnosť retailu, ktorý bude založený na pokročilej videonalytike s využitím robotizácie a umelej inteligencie. Rovnako by som chcel všetkých pozvať na konferenciu ITAPA, ktorá sa uskutoční od 20. novembra v Bratislave. Budú tam naši kolegovia, skúsení spíkri a prezentátori, ktorí ukážu budúcnosť našich riešení.  Všetci ste srdečne pozvaní.

Pre vás od nás: