Intuitívne multifunkcie určené pre smart podnikanie

| 20 júna 2019

Na trh prichádzajú intuitívne multifunkcie určené pre smart podnikanie

Smart podnikanie si vyžaduje, aby boli v súčasnosti multifunkčné zariadenia plne intuitívne, bezpečné, rýchle a aj ekologické. Presne taký je najnovší rad bizhub i-Series od Konica Minolta.
Firemné multifunkčné zariadenie už dávno nie len „kolos na chodbe“, ktorý dokáže iba skenovať či tlačiť. Dnes musí spĺňať oveľa náročnejšie požiadavky. Tlak na efektivitu, zjednodušovanie firemných procesov a prepojiteľnosť jednotlivých technológií si vyžiadal, aby sa aj konštruktéri z Konica Minolta zamerali na nároky a pracovné zvyky súčasných zákazníkov.


  • Intuitívnosť

Dobrá multifunkcia sa vám musí plne prispôsobiť. Dôkazom je séria bizhub i-Series s obrovským 10-palcovým dotykovým panelom. Ten sa dá naklopiť v uhle od 24 do 90 stupňov. Pohodlné ovládanie je tak dostupné pre všetkých bez rozdielu výšky. Dokonca aj pre ľudí na invalidných vozíkoch.

Veľkou novinkou na týchto zariadeniach je zmena chápania ovládania. Displej je navrhnutý tak, aby sa vám plne prispôsobil. Po prihlásení vidíte len tie funkcie a aplikácie, ktoré využívate. Môžete si ich upraviť a zoskupiť tak, ako potrebujete. Podobne ako vo svojom mobilnom telefóne. Pracovať budete vďaka tomu rýchlejšie a efektívnejšie.


  • Rýchlosť

Ak vás nebaví stáť pri multifunkčnom zariadení celú večnosť, aj tu ponúka nový rad bizhub i-Series praktické riešenie. Vo vnútri zariadení sa skrýva štvorjadrový procesor, ktorý je dvakrát výkonnejší ako v predchádzajúcich modeloch. Najviac to oceníte pri samotnom zapínaní strojov. Zariadenia sú pripravené na používanie až šesťkrát rýchlejšie. Zvládnete tak viacej práce za kratší čas.

Mnohí z vás ocenia aj funkciu ovládania multifunkčného zariadenia hlasom. Funguje to na podobnom princípe ako ovládanie mobilného telefónu. Stačí si povedať, čo má zaradenie urobiť, a výsledok máte na počkanie. Túto službu využijú najmä nevidiaci, ale aj tí, ktorí jednoducho nechcú klikať na displej. Ak vo firme často archivujete, poteší vás aj rýchlosť skenovania. Jednoprechodový podávač skenuje rýchlosťou až 200 strán za minútu. Aj pri tejto rýchlosti vám bizhub i-Series garantuje nevynechanie žiadnej stránky.


  • Bezpečie

Kybernetické útoky sú čoraz nebezpečnejšie. Napriek tomu môžete zostať pokojný. Nový rad multifunkčných zariadení disponuje komplexnou ochranou proti vírusom, malvérom a inými kybernetickým hrozbám. Antivírus automaticky skenuje všetky prichádzajúce a odchádzajúce dáta v reálnom čase. Navyše sú všetky informácie a dokumenty šifrované, pevný disk je chránený heslom. Rovnako je zabezpečená aj ochrana osobných údajov. Všetky modely tohto radu spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné štandardy a normy vrátane GDPR.


  • Byť smart

Potrebujete prepísať naskenované stránky? Pre bizhub i-Series žiaden problém! Multifunkčné zariadenie dokáže rozpoznať písmo, obrázky, tabuľky vrátane formátovania. Už viac nemusíte nič prepisovať, zariadenie to urobí za vás. Naskenované dokumenty pohodlne prevedie do editovateľnej podoby.

Samozrejmosťou je podpora všetkých moderných technológií mobilnej tlače. Bez toho, aby ste potrebovali inštalovať ďalšie ovládače, môžete pohodlne tlačiť cez wi-fi z iPhonu, iPadu, alebo mobilu a tabletu s Androidom. Zariadenie disponuje aj službou RemoteCare, pri ktorej sa nemusíte starať o objednávky spotrebného materiálu či o servisné hlásenia. Tlačový systém je automaticky napojený na servisné centrum Konica Minolta, ktorému jednotlivé zariadenia poskytujú komplexné informácie.

Prostredníctvom firemnej multifunkcie môžete evidovať aj dochádzku zamestnancov vo firme. A to buď použitím kartičky, alebo priložením prsta do biometrickej čítačky na vašom multifunkčnom zariadení. Systém automaticky eviduje príchod, prestávku alebo odchod z práce. Výsledkom sú presné údaje v podobe reportu, ktoré sú kedykoľvek k dispozícií. Údaje zo systému sa automaticky importujú do mzdového a ekonomického systému. Hlavnou výhodou tohto riešenia je aj to, že systém nepotrebuje žiadne zdĺhavé inštalácie, nevyžaduje žiadne dodatočné investície do servera alebo sieťovej infraštruktúry. Firemná multifunkcia je tak naozaj smart.


  • Viac ekologický

Zásobníky na toner sa vyrábajú z plastových nádob od mlieka. Aj to je príklad toho, ako Konica Minolta pristupuje k ochrane životného prostredia. Všetky zariadenia sú od roku 2017 vybavené špeciálnym filtrom ultrajemných častíc, ktorý potenciálne škodliviny šikovne zachytí a zabráni ich prieniku do ovzdušia. Tlačový toner vlastnej výroby obsahuje minimálne 9 % rastlinných zdrojov (biomasy). Všetky použité plasty na zariadení sú recyklovateľné. Ekologickejšie sú aj preprava a obal stroja. Odpad sa podarilo eliminovať až o 20 %.

Do nového radu bizhub i-Series spadá 7 zariadení:


Súvisiace články

Súvisiace články