Bezpečnosť

Zabezpečte svoju tlačiareň pred hacknutím

V máji spoločnosť Quocirca zverejnila správu Global Print Security Landscape 2023 týkajúcu sa zabezpečenia tlače a vyslala jasnú výzvu všetkým firmám. Zabezpečte svoju tlač!

20.07.2023
4 minúty 4 minúty
Obsah
Správa uvádza, že až 61 % opýtaných organizácií zaznamenalo stratu dát v dôsledku nezabezpečených tlačových postupov v posledných 12 mesiacoch, pričom priemerné náklady na tieto straty vzrástli až o 19 %, čo môže mať pre malé a stredné firmy katastrofálny dopad.

Takmer 40 % veľkých firiem nemá dôveru v bezpečnosť svojej tlačovej infraštruktúry

Zo zistení asi neprekvapí, že iba 11 % organizácií s 250 až 499 zamestnancami a 27 % s 500 až 999 zamestnancami, nemajú úplnú dôveru v bezpečnosť svojej tlačovej infraštruktúry. Výzva o zabezpečení tlače a jej infraštruktúry je dvojaká:
 
  • Ochrana zariadenia.
  • Ochrana dát a dokumentov, ktoré odosielajú.

Tlačiarne môžu byť tiež napadnuté hackermi

Analytická skupina KuppingerCole v roku 2020 uviedla, že koncové body pripojené k internetu zaznamenali 1,5 útoku za minútu. V roku 2017 hacker ako stredoškolský študent, ktorý si hovorí „stackoverflowin“ upozornil na zraniteľnosti v zabezpečení tlače tým, že hackol 150 000 tlačiarní. Získal prístup k tlačiarňam pripojených k sieti a zasielal cez ne roztomilé správy s cieľom upozorniť na problém, nie firmy vydierať. Tiež bezpečnostný tím CyberNews údajne získal prístup k 27 944 tlačiarňam po celom svete a donútil unesené zariadenia vytlačiť päťstupňového sprievodcu, ako zabezpečiť tlačiareň. 😊

Možno to bolo povedané mnohokrát, ale je potrebné zopakovať, že IT infraštruktúra organizácie je len tak silná, aký silný je jej najslabší článok.
 

Urobte zabezpečenie tlače vašou prioritou!

Dobrou správou je, že zabezpečenie tlače a zabezpečené tlačové riešenia sú najvyššou prioritou pre výrobcov, ktorí neustále zavádzajú nové funkcie zabezpečenia, funkcie, ktoré pomáhajú dodržiavať osvedčené postupy interne.
 
Zabezpečená tlač Konica Minolta zahŕňa služby, ako je bizhub SECURE, ktorý ponúka ochranu heslom a šifrovanie dát na multifunkčných zariadeniach Konica Minolta a chráni pred externými vektormi hrozieb, ako sú vírusy a malware prostredníctvom softvéru BitDefender.
 
Tlač a tlačiarne sú aj naďalej výkonnými pomocníkmi na pracovisku, ale rovnako ako akýkoľvek iný aspekt kancelárskeho prostredia môžu predstavovať riziko, pokiaľ nie sú správne spravované. Ak nemáte úplnú dôveru v zabezpečenie svojej tlačovej infraštruktúry, využite znalosti odborníkov. Prípadné pochybnosti možno riešiť aj bezpečnostným auditom.
 

BIZHUB SECURE

Inteligentné zabezpečenie, ktoré uchováva vašu firmu v bezpečí.

Zistiť viac
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Patríte kvôli GDPR k nepriateľom kamier? S Mobotixom nemusíte.

Pri monitorovaní návštevníkov, zákazníkov alebo zamestnancov pomocou...

Bezpečnosť
09.08.2023

Október je mesiacom kybernetickej bezpečnosti. Osvojte si tieto proaktívne opatrenia pred kyberútokmi.

Októbrová osvetová kampaň „Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti...

Bezpečnosť
15.10.2023
Pre vás od nás: