Bezpečnosť

Koľko ušetrí predajňa vďaka kamerám Mobotix?

Motivovať zákazníka k návšteve konkrétnej predajne stojí majiteľa ročne veľké množstvo peňazí. Ak už navštívi vašu predajňu, nemal by odchádzať bez nákupu. Na zvýšenie tržieb vám pomôžu aj kamerové systémy s pokročilou analytikou a pritom dokážete aj ušetriť.

25.05.2023
3 minúty 3 minúty
Obsah
Priemerná predajňa dokáže pomocou kamier Mobotix ušetriť viac ako 6000 Eur. Investícia do kamier s pokročilou analytikou sa vám tak zaručene vráti.

Čo dokážu kamery s pokročilou analytikou?

  • Dohľad na zle viditeľné miesta v predajni. Vo väčšine predajní nájdete zle viditeľné miesta, kde je zvýšené riziko krádeží. Eliminovať to môžete napríklad kamerovými systémami Mobotix s hemisférickým objektívom zo stropu. Kamera dokáže monitorovať až 180° plochu a vďaka mierne naklonenému krytu získate dokonalý prehľad o tom, čo sa deje v skrytých miestach vašej predajne. 
  • Heat mapy. Podľa zverejnených štatistík, môže správne uložený tovar v najčastejšie navštevovaných zónach, zvýšiť predajnosť o 87 %. Inteligentné kamerové systémy Mobotix  od Konica Minolta poskytujú prehľadné vizuálne farebné mapy predajne, kde sa najviac koncentrujú vaši zákazníci v predajni.  Analýza pohybu je tak veľmi intuitívna a ľahká. 
  • Počítanie návštevnosti. Kamera poskytuje detailné informácie o počte osôb, ktoré prejdú konkrétnymi miestami. Získate tak presné informácie kedy, v ktorý deň je návštevnosť predajne najvyššia. Na základe týchto informácii môžete tak lepšie plánovať pracovné zmeny, alebo optimalizovať otváracie hodiny.
  • Spoľahlivý a ucelený systém ochrany. Napríklad kamerový systém Mobotix môže ukladať svoj záznam z kamier priamo do svojej vnútornej pamäti. Nie je tak nutné žiadne ďalšie externé úložisko. Rovnako je dôležité možnosť napojiť kamerové systémy na už vašu existujúcu infraštruktúru. 

Oplatí sa mi investícia?

Mnohí majitelia predajní si povedia, že heat mapy, alebo bezchybný kamerový systém s hemisférickými kamerami je dobrý nápad, ale nemajú na to dostatok financií. Neraz sa stretávame s názorom, že sa investícia do týchto technológii neoplatí. Opak je však pravdou. Namodelovali sme pre vás názorný príklad predajne  - drogérie s rozlohou 70 m². 

Ročné tržby: 80 000 Eur 
Percento straty spôsobené krádežami: 1,5 %
Vyčíslená strata ročne:  1 200 Eur 
 
Strata za 3 roky:  3 600 Eur 
 
Úspory prispôsobenia počtu zákazníkov: 
 
Počet brigádnikov:  2
Hodinová mzda: 5,8 Eur 
Denný počet odpracovaných hodín brigádnikov:  6
Mesačné náklady: 1 540 Eur
Počet hodín po úprave:  4
Mesačná úspora:  515 Eur 
 
Ročná úspora: 6 180 Eur
 

Ako na kamerové systémy

Kamerové riešenie VQI - kontrola, efektivita a zlepšenie produktivity.

Zistiť viac
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Aj s novými ŠPZ môžete parkovať bez ťažkostí

Od nového roka ministerstvo vnútra vydáva nové tabuľky s evidenčným číslom...

Bezpečnosť
19.07.2023

Patríte kvôli GDPR k nepriateľom kamier? S Mobotixom nemusíte.

Pri monitorovaní návštevníkov, zákazníkov alebo zamestnancov pomocou...

Bezpečnosť
09.08.2023

Zima sa blíži, buďte pripravení!

Viete, že naše robustné vonkajšie kamery MOBOTIX 7 sú navrhnuté tak, aby...

Bezpečnosť
27.09.2023
Pre vás od nás: