Bezpečnosť

Október je mesiacom kybernetickej bezpečnosti. Osvojte si tieto proaktívne opatrenia pred kyberútokmi.

Októbrová osvetová kampaň „Európsky mesiac kybernetickej bezpečnosti“ prebieha naprieč všetkými členskými štátmi EU s cieľom zvýšiť povedomie o všetkých nástrahách, ktoré v kyberpriestore číhajú na firmy a jednotlivcov.

15.10.2023
2 minúty 2 minúty
Obsah
Firmy v dnešnej dobe potrebujú nový model zabezpečenia, ktorý sa efektívne prispôsobí modernému prostrediu, hybridnému štýlu práce a zaistí ochranu všetkým používateľom, zariadeniam, aplikáciám a dátam. Nech sa nachádzajú kdekoľvek. Komplexnú 360-stupňovú ochranu získate okrem iného aj osvojením proaktívneho zabezpečenia s modelom Zero Trust (nulová dôvera).

1. Autentizujte

Overujte a autentizujte všetky osoby, ktoré sa podieľajú na všetkých dôležitých procesoch vo firme. Využívajte na overenie všetky dostupné dáta, ktoré zahŕňajú geografickú polohu používateľa, stav zaradenia, výber služby, úlohy, klasifikáciu dát. Všímajte si všetky anomálie a netradičné aktivity zamestnancov.

2. Obmedzte prístupy

Schválené prístupy jednotlivým používateľom by sa mali riadiť základným heslom “Iba na potrebnú dobu a iba s najnutnejšími oprávneniami.” Eliminujete tak riziká správne nastaveným riadením, ktoré vždy zaznamená nedovolený prístup k dokumentom a citlivým firemným údajom.

3. Hľadajte slabé miesta v ochrane

Ochrana pred kyberútokmi je nikdy nekončiaci proces. Cieľom je nájsť zraniteľné miesta vo vašich systémoch skôr ako útočníci. Využívajte preto analýzy rizík na lepšie zhodnotenie aktuálnych hrozieb, neustále testujte vaše systémy a hľadajte zraniteľnosti a chyby v zabezpečení. Bežnou praxou veľkých firiem je využívanie tzv. etických hackerov, ktorí legálnym spôsobom odhaľujú miesta, cez ktoré by mohla byť ochrana prelomená.

4. Bezpečnostné štandardy pre prácu z domova

Firmy by mali mať vytvorené také štandardy bezpečnosti, ktoré chránia zariadenia a firemné údaje bez ohľadu na to, kde zamestnanci pracujú. Tieto štandardy musia dodržiavať všetci zamestnanci, a pracovníci IT oddelení musia byť schopní si ich na diaľku efektívne vynucovať.

5. Viacvrstvová ochrana

Akýkoľvek prístup (aj zvnútra firmy) treba brať ako rizikový. Preto je potrebná viacvrstvová bezpečnostná kontrola pomocou udelených prístupov a reštrikcií. Využívajte udeľovanie čo najmenšieho oprávnenia pre prístup k údajom, používajte end-to-end šifrovanie alebo sledujte narušenie bezpečnosti v reálnom čase.

Ako Konica Minolta pomáha firmám chrániť ich informácie?

Pomáhame malým a stredným podnikom tým, že im poskytujeme portfólio IT bezpečnosti pre zabezpečenie pracovného prostredia: od nezáväzných úvodných konzultácií, zabezpečení nami dodávaných riešení až po podporu pri realizácii konceptov 360-stupňovej ochrany. Analyzujeme bezpečnostné požiadavky a navrhujeme koncepciu zameranú na maximálnu možnú bezpečnosť.

Zabezpečte svoje pracovné prostredie

Strategické riešenie pre Vašu problematiku IT

Zistiť viac
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Zabezpečte svoju tlačiareň pred hacknutím

V máji spoločnosť Quocirca zverejnila správu Global Print Security Landscape...

Bezpečnosť
20.07.2023
Pre vás od nás: