Nástroje

Prečo by ste mali využívať výhody tlače z mobilných zariadení?

V posledných rokoch sa veľká časť Európanov adaptovala na flexibilný hybridný pracovný režim, ktorý umožňuje pracovať z kancelárie, domova alebo iného vhodného miesta, kde môžu byť produktívni a dosiahnuť správneho pomeru medzi prácou a súkromným životom.

06.03.2023
6 minúty 6 minúty
Obsah
Štatistiky od analytika Quocirca ukazujú, že takmer 32 % firiem, ktorých sme sa pýtali majú zamestnancov pracujúcich v hybridnom režime a preto potrebujú podnikové systémy, ktoré tento prístup podporujú. Táto úroveň flexibility pracovného miesta znamená aj väčšiu závislosť na mobilných zariadeniach a teda aj na príslušnom podnikovom IT a tlačovej infraštruktúre.

Častejšie používanie mobilných zariadení k vytváraniu, úprave dokumentov a súborov znamená, že potreba tlačiť z týchto zariadení sa stala omnoho dôležitejšou. V minulosti bolo tlačenie z mobilných zariadení (ako sú inteligentné telefóny a tablety) náročné, alebo dokonca nemožné (predovšetkým u zariadeniach BYOD, ktoré môžu predstavovať výzvy spojené s konektivitou a bezpečnosťou). Tu je mobilná tlač obzvlášť užitočná, poskytujúca bezpečné a rýchle použiteľné riešenie, ktoré umožňuje mobilným zariadeniam priamo tlačiť dokumenty.
 

Výhody mobilnej tlače

Mobilná tlač poskytuje organizáciám a podnikom, ich zamestnancom, zákazníkom a hosťom veľa výhod:
  • Zvýšená produktivita – Mobilní pracovníci môžu vzdialenú tlač používať kdekoľvek a kedykoľvek, pokiaľ majú vhodný prístup k internetu.
  • Veľmi intuitívne použitie – Pre väčšinu ľudí nie je potrebné žiadne ďalšie školenie k používaniu mobilnej tlače.
  • Ochrana dát – Šifrovanie na konci a autentifikácia užívateľov zaisťuje ochranu súkromia a zabezpečenia dát. 
  • Podpora potrieb BYOD – Mobilná tlač je ľahko použiteľná a zabezpečená z akéhokoľvek mobilného zariadenia (bez ohľadu na to či patrí firme, alebo jednotlivcovi).
  • Kontrola nákladov – Je ľahšie kontrolovať a monitorovať náklady na tlač, alebo ich priradiť ku konkrétnym nákladovým strediskám.
  • Vysoká flexibilita – Cloudové riešenie je agilné, flexibilné a súčasne ekonomické a plne zabezpečené.


Implementácia mobilnej tlače

Existujú tri hlavné technologické metódy nasadenia a použitia mobilnej tlače:

  • Mobilná tlačové aplikácia – Táto metóda umožňuje tlač pomocou tlačiarne priamo z inteligentného telefónu / tabletu. Zariadenie a tlačiareň musia byť v rovnakej sieti. Stačí si ju vybrať v aplikácii.
  • Mobilná tlač (pomocou serverového riešenia) -  Tlačová úloha nie je odoslaná priamo tlačiarni, ale na tlačový server a odtiaľ na tlačiareň (tzv. follow-me tlač, ktorá znamená, že môžete tlačiť a vyzdvihnúť tlačovú úlohu na ľubovoľnej tlačiarni podľa vášho výberu).Táto metóda má dve výhody. Tou prvou je, že nemusíte dopredu hľadať,alebo vyberať konkrétnu tlačiareň. Jednoducho odošlete tlačovú úlohu na tlačový server, ktorý pošle úlohu na jednu z pripojených tlačiarni podľa potreby. Druhou výhodou je to, že nemusíte byť pripojení k rovnakej sieti ako tlačiareň.
  • Cloudová tlač pomocou mobilného zariadenia – Táto metóda funguje podobným spôsobom ako mobilná tlač pomocou servera akurát s tým rozdielom, že server nie je nainštalovaný v danej firme, podniku, ale dokumenty sú odosielané na vzdialený cloudový server. 

 
Guest print posúva prístup mobilnej tlače o ďalší krok ďalej. Je dostupný v rámci mobilnej tlače pomocou serverového riešenia a cloudovej tlače. Umožňuje hosťom a návštevníkom tlačiť zo svojich mobilných zariadení, pričom súčasne zaisťuje bezpečnosť IT  a tlačovej infraštruktúry podniku. Je to ideálne riešenie pre hotely, knižnice, vzdelávacie inštitúcie a kdekoľvek tam, kde verejnosť zdieľa zariadenia so zamestnancami.

Tlačové riešenia

Široký prehľad kancelárskych tlačových zariadení.

Zistiť viac
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Usporiadajte si dokumenty a dosiahnite väčšiu firemnú produktivitu

Aplikácie Microsoft 365 poskytujú pohodlné vytváranie obsahu a podporujú...

Nástroje
17.01.2024

Oplatí sa digitalizovať aj malej firme?

Využívanie moderných IT systémov nie je len pre veľké firmy. Aj malí a...

Nástroje
22.11.2023

Digitálna evidencia dochádzky ušetrí tisícov eur ročne

Povinná evidencia dochádzky do zamestnania nemusí mať podobu tradičného...

Nástroje
03.01.2024
Pre vás od nás: