Pracovisko budúcnosti

Technológiou proti personálnej kríze

Veľa firiem v súčasnosti rieši problémy spojené s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily a s potrebou aktívnej ochrany majetku. Výsledkom je, že prácu recepčných alebo ochrany areálov vykonávajú často seniori. Tí však často nemajú potrebnú fyzickú zdatnosť, ani technické či IT znalosti. Riešenie tzv. e-kiosku ponúka technológia kombinujúca inteligentné kamery s umelou inteligenciou.

03.07.2023
4 minúty 4 minúty
Obsah
E-kiosk ponúka riešenie pre súčasnú aj budúcu situáciu. Zatiaľ čo teraz môže odľahčiť často preťaženým zamestnancom, skrátiť rady a zvýšiť bezpečnosť, do budúcnosti ponúka riešenie všeobecného nedostatku zamestnancov v určitých profesiách.

Inovácia pre pracovisko budúcnosti

Bežnou praxou v súčasnosti je, že evidenciu návštev vykonávajú ako pridruženú činnosť buď kvalifikovaní zamestnanci, ktorí však potom majú menej času na svoju primárnu odbornú činnosť, alebo zamestnanci v dôchodkovom veku. Rast priemerne dosiahnutého vzdelania v populácii však postupne povedie k tomu, že budúca generácia seniorov už nebude mať o pozície recepčných alebo vrátnikov taký záujem ako doposiaľ. Nudná a rutinná práca v tejto oblasti v budúcnosti skončí a ľudia sa budú môcť plne sústrediť na činnosti so skutočnou pridanou hodnotou.
 
 • Interaktívna technológia pomôže firmám s nedostatkom zamestnancov.
 • Zautomatizovať možno až 50 % administratívnych, podporných alebo recepčných činností.
 • Prevádzka možná 24/7.
 • Úspory až 80 %.
 • Návratnosť podľa rozsahu investície do dvoch rokov.

Revolučný prístupový systém pre väčšie spoločnosti


Podľa našich odborníkov by sa už za pár rokov mohol pri vstupe do každej väčšej spoločnosti nachádzať dotykový panel s intuitívnym ovládaním. Návštevníci sa jednoducho zaregistrujú pomocou občianskeho preukazu alebo stále rozšírenejšej bankovej identity a v priebehu niekoľkých sekúnd vstúpia do objektu či kancelárie. Všetko nadväzuje na využitie už dnes používaných technológií, ako sú QR či čiarové kódy, čítačky dokumentov, elektronické karty alebo jazykové moduly. Z panelu e-kiosku sa pritom návšteva môže spojiť pomocou telefónu alebo videohovoru s osobou, za ktorou prichádza. Tá má naopak možnosť zaregistrovať prichádzajúcich aj vopred a umožniť im napríklad automatický vjazd do podzemných garáží na rezervované parkovacie miesto.

Riešenie je vhodné pre

 • recepcie hotelov a veľkých firiem
 • administratívne objekty
 • nemocnice
 • rezidenčné areály
 • autosalóny
 • vjazdy do priemyselných alebo logistických areálov

E-kiosk možno taktiež prepojiť aj s tzv. inteligentnými kamerami. Zariadenie potom dokáže vďaka funkcii čítania ŠPZ vpustiť iba vopred vybrané vozidlá a tie potom ďalej po areáli navigovať. Riešenie sa dá využiť na vrátniciach a vjazdoch do areálov, a to tak na evidenciu návštev, ako aj  na navádzanie nákladných vozidiel na príslušné odbavovacie rampy.

Ako na kamerové systémy

Kamerové riešenie VQI - kontrola, efektivita a zlepšenie produktivity.

Zistiť viac
Toto by pre vás mohlo byť tiež zaujímavé:

Už ste počuli o zrkadle, ktoré pomocou AI kontroluje osobné ochranné pomôcky?

FORXAI Mirror sa skladá z kamier pripojených na displej o veľkosti človeka...

Pracovisko budúcnosti
14.11.2023

Zoznámte sa s Cobotom UR5E!

Konica Minolta je známa tým, že neustále inovuje. Posledné inovácie sa týkajú...

Pracovisko budúcnosti
23.01.2024

Poznáte najnovšie trendy v digitalizácii na rok 2024?

Digitálnu kanceláriu a hybridný spôsob práce využíva celosvetovo stále viac...

Pracovisko budúcnosti
10.01.2024
Pre vás od nás: