AccurioPress C14000 s certifikátom bezpečnosti hračiek

| 10 februára 2022

Po prísnom testovaní papiera, ktoré trvalo takmer dva týždne, spoločnosť Konica Minolta získala pre svoje vysokorýchlostné produkčné zariadenie AccurioPress C14000 medzinárodnú certifikáciu bezpečnej hračky pre deti.


Zariadenie AccurioPress C14000, ktoré získalo ocenenie a certifikát TÜV Rheinland, prešlo sériou testov v Kolíne nad Rýnom a Norimbergu v Nemecku. Akreditácia zahŕňa aj posudzovanie súladu s príslušnými národnými a medzinárodnými normami pre bezpečnosť hračiek. Vlajková loď Konica Minolta spĺňa všetky definované kritériá na bezpečnosť.
 
TÜV Rheinland predstavuje akreditáciu bezpečnosti a kvality prakticky vo všetkých oblastiach podnikania. Ide o dôveryhodný systém udeľovania skúšobnej známky, referenčnej a dôkaznej certifikácie. Ocenené zariadenie Konica Minolta C14000 plní požadované kritériá osvedčenia TÜV Rheinland pre testovanie hračiek (kategórie EN 71-3 a EN 71-9 pre bezpečnosť hračiek).
 
Zariadenie AccurioPress C14000 od Konica Minolta, ktorý bol uvedený na trh pred dvoma rokmi, tlačí rýchlosťou 140 strán za minútu a ide o najrýchlejšie tonerové zariadenie od Konica Minolta. Spolu s AccurioPress C12000, druhým modelom v rade, ktorý má rýchlosť tlače 120 str./min., ide o vlajkové lode Konica Minolta medzi produkčnými zariadeniami v segmente veľkoobjemovej tonerovej tlače.
 
Nový certifikát prichádza rok po tom, čo Konica Minolta získala ocenenie „Good Design Award 2020“ od Japonského inštitútu podpory dizajnu (JDP) za sériu AccurioPress C14000.
 
Karl-Friedrich Edenhuizen, produktový manažér Konica Minolta Business Solutions Europe, konštatuje: „Sme potešení a hrdí, že naša vlajková loď AccurioPress C14000 získala túto medzinárodnú akreditáciu o bezpečnosti pre deti. Ide o dokonalý príklad všestrannosti. Stroj má totiž veľa rôznych použití v mnohých sektoroch. Zariadenie pomáha zákazníkom prehodnocovať možnosti ako expandovať na nové trhy. Zákazníci profitujú z pokročilej automatizácie, menšieho počtu ľudských kontaktov a vyššej produktivity, rovnako oceňujú aj menšie množstvo odpadu a nižšie obstarávacie náklady.