Digitalizácia mení nároky na firemné multifunkcie

| 9 marca 2020

Digitálna transformácia zmenila úlohu firemných multifunkcií. Dnes ponúkajú oveľa viac ako len tlač či skenovanie dokumentov. Stali sa centrom toku dát a dokumentov vo firme. Podľa predpokladov však digitalizácia nebude mať vplyv na výrazne zníženie počtu vytlačených dokumentov.


Trh s firemnými multifunkciami sa za posledné roky výrazne zmenil. Podľa dostupných analýz sa od roku 2000 počet OEM výrobcov (termín označujúci výrobcov zariadení, ktorých výrobok je predávaný a propagovaný inou obchodnou značkou) v oblasti kancelárskej tlače znížil z 20 na 12. Samotná tlač sa dlhodobo teší veľkej obľube. Predpokladá sa, že počet vytlačených strán bude celosvetovo klesať len mierne. Zo 48,8 bilióna A4 v roku 2017 na 48,1 biliónov v roku 2022. Tento stav potvrdzuje aj nedávna správa spoločnosti Quocirca. Podľa ich záverov 64 % firiem verí, že tlač bude pre ich každodenné podnikanie do roku 2025 naďalej dôležitá. Digitalizácia však napriek tomu výrazne zasiahla do súčasnej podoby firemných multifunkcií.


Nová generácia multifunkcií

Najnovší rad firemných multifunkcií je postavený na dvoch základných prioritách. Sú nimi bezpečnosť a jednoduchosť. „V našich celosvetových prieskumoch sme zistili, že inovácie nie sú samé osebe také cenné, pokiaľ ich firmy nevedia plnohodnotne využiť. Náš nový rad bizhub i-Series je postavený na intuitívnom ovládaní, jednoduchej integrácii do terajších firemných podnikových systémov s minimálnymi nárokmi na IT. A to všetko pri dodržiavaní maximálnej bezpečnosti,“ konštatuje Renata Juranová, produktový manažér spoločnosti Konica Minolta Slovakia.

Každé multifunkčné zariadenie prichádza s predinštalovaným prístupom na aplikáciu Konica Minolta MarketPlace. V predvolenom nastavení si môže užívateľ kedykoľvek rýchlo a ľahko vylepšiť zariadenie o najrôznejšie šikovné aplikácie, ktoré ponúkajú priestor na prispôsobenie zariadenia práve jeho konkrétnym úlohám. Oceníte aj nástroj Dispatcher Phoenix, ktorý umožňuje pokročilú automatizáciu tlačových procesov tým, že zlepšuje pracovné postupy s dokumentmi. Zdokonalením tlačového prostredia sa menia tradičné papierové dokumenty na automatické firemné toky dát, a tak dochádza k rastu produktivity zamestnancov. Nástroj Dispatcher Phoenix je vhodný pre malé, ako aj väčšie firmy. Je príkladom digitálnej kancelárie, ktorá zjednodušuje plnenie každodenných pracovných úloh.


Jednoduchosť víťazí

Na novom zariadení vyniká predovšetkým 10-palcový dotykový displej, ktorý sa dá naklopiť v uhle 24 až 90 stupňov. Pohodlne tak môžu stroj obsluhovať ľudia s väčšou výškou, ako aj ľudia na vozíku. Tento nový rad prináša medzi prvými to, čo sme od multifunkčných zariadení očakávali už dávno. A to displej, ktorý sa vám plne prispôsobí. Po prihlásení vidíte len tie funkcie a aplikácie, ktoré využívate. Môžete si ich upraviť a zoskupiť tak, ako potrebujete. Podobne ako vo svojom mobilnom telefóne. Pracovať budete vďaka tomu rýchlejšie a efektívnejšie. K tomu sa pripravuje aj možnosť ovládať zariadenie hlasom.


Bezpečnosť nadovšetko

Multifunkčné zariadenia predstavujú centrum správy dokumentov vo firmách, a preto musia byť plnohodnotne zabezpečené ako ostatné súčasti IT architektúry. Bezpečnosť je jedným zo základných kritérií výberu dodávateľa tlačových riešení. Vyplýva to z uskutočneného prieskumu. V súčasnosti 43 % firiem požaduje maximálnu bezpečnosť firemnej multifunkcie. Predpokladá sa, že do roku 2025 toto číslo narastie na 58 %. Konica Minolta pri navrhovaní nového radu bizhub i-Series stavila na spoluprácu so spoločnosťou Bitdefender – lídrom v oblasti bezpečnosti IT. Nový rad zariadení disponuje komplexným bezpečnostným systémom so zabudovaným antivírusom v zariadení a ochranou dokumentov v reálnom čase. Praktickým je aj nástroj bizhub Secure, vďaka ktorému užívateľ vie nastaviť rôzne úrovne zabezpečenia a prístupov tak, aby sa zaistila plná bezpečnosť kancelárskych zariadení a dokumentov.

Multifunkčné zariadenia tak dnes nie sú prežitkom papierovej éry, ale nástrojom na posilnenie digitálnej transformácie. Úspech v digitálnej ére sa môže začať už dnes, a to každým kliknutím na vašu firemnú multifunkciu.


Súvisiace články

Súvisiace články