Inovácie pre digitálnu kanceláriu zajtrajška

| 12 novembra 2019

Pred 80 rokmi bola skonštruovaná prvá kopírka. Spôsobila revolúciu vo firmách. Umožnila totiž ľahko urobiť kópie dokumentov či neskôr ich skenovať. Dnes musia kancelárske zariadenia čeliť výzvam digitálneho veku. Preto sa z obyčajnej kopírky stáva multifunkčné zariadenie ako základný kameň digitálnej kancelárie a súčasne aj centrum pre zhromažďovanie, správu a distribúciu informácií vo firme.


Uvedomujú si to aj firmy. Nedávny výskum ukázal, že pre výrobcov multifunkčných zariadení sú kľúčom k budúcemu úspechu inovácia a schopnosť prispôsobiť sa požiadavkám trhu. Viac ako 64 % vedúcich pracovníkov v uvedenom výskume potvrdilo, že prichádzajúce inovácie sú zásadné pre vyrovnanie sa s moderným podnikateľským prostredím.


Multifunkcia budúcnosti

Mnohí výrobcovia sa usilujú o inovovanie svojich produktov a dopĺňajú nové modely multifunkcií o ďalšie a ďalšie funkcionality. V realite však tieto doplnky často nenachádzajú uplatnenie – používatelia ich nepotrebujú. Samotné inovácie tak nie sú riešením. Základom úspechu nie je prinášať zariadenia, ktoré majú desiatky zbytočných funkcií, ale poskytovať také, ktoré sa jednoducho integrujú do terajších podnikových informačných systémov s minimálnymi nárokmi na dodatočnú správu IT.

Konica Minolta pri vývoji svojej najnovšej rady bizhub i-Series absolvovala kompletnú fázu zákazníckeho prieskumu. Viac ako 2 milióny zákazníkov formulovalo svoje očakávania, požiadavky, vysvetľovali svoje pracovné postupy. Zo zozbieraných dát vytvorili japonskí inžinieri nový typ multifunkčného zariadenia, určeného pre firemnú kanceláriu budúcnosti. „Súčasťou vývoja bolo rozsiahle používateľské testovanie a vylaďovanie všetkých detailov tak, aby inovované zariadenie dokázalo riešiť reálne potreby zamestnancov v reálnom svete,“ konštatuje Renata Juranová, produktový manažér spoločnosti Konica Minolta Slovakia. To znamená od efektívneho pracovného toku dokumentov a dát cez optimalizáciu procesov s relevantnými nástrojmi a funkciami pre správu zariadení a firemného IT až po zabezpečenie koncových používateľov.


Multifunkcia kancelárie budúcnosti bizhub i-Series je postavená na týchto pilieroch:

Jednoduchosť pre užívateľa

Na zariadení vyniká predovšetkým 10-palcový dotykový displej, ktorý sa dá naklopiť v uhle 24 až 90 stupňov. Pohodlne tak môžu stroj obsluhovať ľudia s väčšou výškou, ako aj ľudia na vozíku. Tento nový rad prináša medzi prvými to, čo sme od multifunkčných zariadení očakávali už dávno. A to displej, ktorý sa vám plne prispôsobí. Po prihlásení vidíte len tie funkcie a aplikácie, ktoré využívate. Môžete si ich upraviť a zoskupiť tak, ako potrebujete. Podobne ako vo svojom mobilnom telefóne. Pracovať budete vďaka tomu rýchlejšie a efektívnejšie. K tomu sa pripravuje aj možnosť ovládať zariadenie hlasom.

Dbá na bezpečnosť

Nová generácia zariadení disponuje plnohodnotným antivírusom, ktorý udržuje zariadenie trvalo bez nežiaducich elementov. Antivírus automaticky skenuje všetky prichádzajúce a odchádzajúce dáta v reálnom čase. Navyše sú všetky informácie a dokumenty šifrované, pevný disk je chránený heslom. Prehliadač Chrome je oddelený od multifunkcie a firmvér je možné aktualizovať pohodlne aj na diaľku.

Inovatívny MarketPlace a Dispatcher Phoenix

Súčasťou novinky je inovatívny MarketPlace. V predvolenom nastavení si môžete kedykoľvek rýchlo a ľahko vylepšiť zariadenie o najrôznejšie šikovné aplikácie, ktoré ponúkajú priestor na prispôsobenie zariadenia práve vašim úlohám. Oceníte aj nástroj Dispatcher Phoenix, ktorý bol navrhnutý na zefektívnenie pracovných tokov dokumentov vo firmách. Aplikácia umožňuje skenovať dokumenty priamo do zvolených adresárov, môžete ich indexovať, prehľadávať v štruktúre priečinkov či vytvárať nové. Táto funkcia výrazne zjednodušuje pracovné postupy. Časovo náročné úlohy tak môžete automatizovať, čím eliminujete potrebu manuálnej úpravy dokumentu.

Kvalita tlače, na ktorú sa nečaká

Zariadenia bizhub i-Series dokážu skrátiť prestoje – čas, keď zamestnanci čakajú na spustenie stroja alebo na samotné vykonanie úlohy. Jednoprechodový podávač skenuje rýchlosťou až 200 strán za minútu. Aj pri tejto rýchlosti vám bizhub i-Series garantuje nevynechanie žiadnej stránky. Za rýchlejšími odozvami sa skrýva štvorjadrový procesor, ktorý je dvakrát rýchlejší ako v predchádzajúcich modeloch. Najviac to oceníte pri samotnom zapínaní stroja. Zariadenie je na používanie pripravené až šesťkrát rýchlejšie. Firma tak bude promptnejšia a efektívnejšia.

Pod centrálnou ochranou

Konica Minolta poskytuje svojim zákazníkom nepretržitý dohľad prostredníctvom služby RemoteCare, vďaka ktorej sa už nemusíte starať o objednávky spotrebného materiálu či o servisné hlásenia. Tlačový systém je automaticky napojený na servisné centrum Konica Minolta Slovakia, ktorému jednotlivé zariadenia poskytujú komplexné informácie. Jednotlivé služby sú plne koordinované s cieľom zrýchliť dodanie komponentov či jednotlivých súčiastok. Šetríte tak čas, ako aj svoje zdroje.


Súvisiace články

Súvisiace články