Účasťou na veľtrhu drupa Konica Minolta posúva hranice  

| 15 apríla 2024

Konica Minolta odhalila ďalšie podrobnosti o svojej účasti na veľtrhu drupa, kde plánuje predviesť 20 európskych premiér, priekopnícku digitálnu transformáciu a v reálnej prevádzke svoje najväčšie digitálne tlačové stroje, ktoré kedy predstavila. Na veľtrhu drupa v nemeckom Düsseldorfe od 28. mája do 7. júna 2024 bude mať Konica Minolta jednu z najväčších expozícií (hala 8b). 


V duchu hlavného posolstva prezentácie „Objavte potenciál v budúcnosti tlače“ predstaví Konica Minolta na ploche 2 400 metrov štvorcových najnovšie spôsoby, ako môžu zákazníci zdokonaliť svoje podnikanie v oblasti komerčnej a priemyselnej tlače. Prostredníctvom asistenčných technológií, efektívnejšou prevádzkou bez nutnosti špeciálnych zručností obsluhy a post-press procesom, a v súlade s udržateľnou výrobou a filozofiou Priemyslu 5.0.  

  

Priemysel 5.0 je koncept Európskej komisie, v ktorom je človek v kolaborácii so strojmi uprostred celého procesu. Preto Konica Minolta vyvíja jedinečné digitálne tlačové systémy a riešenia pre kvalitnejšiu a efektívnejšiu výrobu, pri ktorej ľudia a stroje pracujú ruka v ruke a vzájomne si pomáhajú.   


 

Unikátne robotické riešenia a plne automatizované výrobné linky  

 

Medzi hlavné novinky spoločnosti Konica Minolta na veľtrhu drupa budú patriť ukážky plne automatizovaných výrobných liniek pracujúcich s umelou inteligenciou, najmodernejšieho internetového obchodu a doteraz nevídaného využitia robotiky a softvérových riešení vrátane ukážky významného pokroku v oblasti vzdialených služieb.  
  
Konica Minolta neustále podporuje posun od analógovej k digitálnej tlači, ktorý sa rozširuje do väčšiny efektívnych prevádzok, a to najmä v oblasti etikiet a obalov celosvetovo vyrábaných s minimálnym dopadom na životné prostredie.   


 

Nový model z rodiny KM-1: Vysokorýchlostný UV atramentový tlačový stroj novej generácie AccurioJet 60000  

 

Konica Minolta oznamuje uvedenie novej generácie atramentového tlačového stroja HS-UV, AccurioJet 60000. Ide o špičkový model stroja, ktorý nadväzuje na kvalitu a technológiu radu AccurioJet KM-1/KM-1e a je neustále zdokonaľovaný pre maximalizáciu produktivity a pridanej hodnoty zákazníkovi. Tlačové zariadenie má minimálne prestoje, jednoduchú obsluhu a nepretržité sledovanie stavu zariadenia pre optimálnu produkciu. Okrem výnimočne efektívnej prevádzky zaručuje AccurioJet 60000 vynikajúcu kvalitu obrazu a využíva stabilnú kvalitu tlače AccurioJet KM-1, inline senzory Konica Minolta a spektrofotometer na automatické sledovanie kvality tlače. Tieto jedinečné vlastnosti poskytujú vynikajúcu kvalitu obrazu a stabilitu reprodukcie naprieč rôznymi tlačovými médiami.  

Konica Minolta je hrdá na to, že ponúka služby podľa globálnych štandardov, a tým si tiež buduje dôveru u svojich zákazníkov. Okrem udržateľných služieb poskytuje spoločnosť spoľahlivú zákaznícku podporu a jedinečný systém vzdialeného dohľadu.    

 

Tlačové zariadenie AccurioJet 60000 disponuje atramentovou vysokorýchlostnou tlačou UV s pozoruhodnou kapacitou 6 000 listov za hodinu a ponúka možnosť obojstrannej tlače.    

 

Konica Minolta prináša tak dva produktové rady atramentových riešení AccurioJet KM-1e, ktoré kladú dôraz na malý obrat pre digitálnu tlač, a špičkový model novej generácie
pre ešte vyššiu produktivitu výroby.   

 

Riešenie vhodné pre majiteľov tlačiarní a reklamné agentúry  

 

V ďalších ukážkach Konica Minolta predstaví doteraz nevídané konfigurácie nastavení a nové aplikácie svojich technológií, ktoré budú mať ďalekosiahle dopady nielen na komerčné tlačiarne a spracovateľov, ale aj na prístup k podnikaniu  majiteľov tlačiarní, dizajnérov a reklamných agentúr.   

Napríklad za pomoci AlphaJet  od spoločnosti MGI (MGI Digital Printing Systems) možno inak oddelené procesy, ako je razenie, lakovanie, tlač, skladanie a sušenie, zlúčiť do jedinej plne integrovanej produkčnej linky. Pre zákazníkov to znamená významné úspory priestorov, spotreby energie a nákladov na obsluhujúci personál.  Manuálne nastavenie jednotlivých postupov  je spojené do jedného úplne automatizovaného systému vrátane použitia príslušného softvéru. To všetko pre tlač až do veľkosti formátu B1+.  

 

Významnú časť prezentácie budú tvoriť aj ukážky tlače variabilných dát napríklad pri obsahu generovanom umelou inteligenciou.   

  

Partnerstvo pre dosiahnutie maxima príležitostí  

 

Aby Konica Minolta maximalizovala príležitosti svojich popredných svetových technológií, spolupracuje s mnohými partnermi. Na stánku budú prítomní zástupcovia strategického partnera Konica Minolta - MGI Digital Technology (MGI) a Industrial Inkjet Ltd (IIJ) - svetová jednotka v zákazkovej úprave atramentových tlačiarní, ktorá vo svojich produktoch používa výhradne tlačové hlavy Konica Minolta. Ďalším partnerom, ktorý predstaví na stánku Konica Minolta nové produkty, je spoločnosť Plockmatic - globálny dodávateľ dokončovacích riešení. Svoju účasť na stánku potvrdili aj ďalší partneri, ako sú Konica Minolta Sensing, Acco, Fiery a mnohí ďalší, ktorí sa vo svojich činnostiach zaoberajú potenciálom budúcnosti tlače.   

  

Vrcholom výstavy je 20 európskych premiér 

 

Konica Minolta po prvýkrát verejnosti predstaví tlačové zariadenie AccurioPress C84hc s tonerom so širším farebným gamutom než štandardný CMYK, ktorý tlačí konzistentne jasné a živé farby. Ide o jedinú platformu na svete s týmto novým tonerom.   
  
Medzi ďalšie premiéry bude patriť robotické rameno s kobotom. Toto inovatívne riešenie prináša nové možnosti pre MGI JetVarnish 3DWeb 400, ako je JetSeal a inline výseková rezačka.   

 

Z obchodnej jednotky Sensing Business Unit spoločnosti Konica Minolta budú predstavené nástroje na správu farieb MYIRO určené pre grafické aplikácie. Medzi ne budú patriť spektrofotometre na pokročilú správu farieb a na vysokorýchlostné automatické skenovanie.  

  

Kreativita a udržateľnosť  

 

Človek a udržateľnosť je téma, na ktorú kladie Konica Minolta veľký dôraz. Okrem predstavenia nových možností a výhod digitálnej tlače, chce spoločnosť zákazníkov nadchnúť pre kreativitu a prostredníctvom asistenčných technológií ich v procese  výroby zbaviť mnohých všedných úkonov.  

 

Digitálna tlač a jej možnosti presonalizácie umožňujú tlač v menších súboroch, nie neefektívne „na sklad“.  

 

Priamo na mieste potom budú všetky žiadané marketingové materiály tlačené udržateľne z recyklovaného papiera. Konica Minolta tak nebude na veľtrh drupa prevážať žiadne tlačené materiály. Namiesto toho možno v priebehu niekoľkých sekúnd ktorýkoľvek z produktových listov spoločnosti alebo iných marketingových materiálov vytlačiť
priamo na automatizovaných linkách inštalovaných na veľtrhu.   

 

Stredobodom prezentácie na drupa bude predstaviť zákazníkom nové postupy na dosiahnutie prosperujúcej výroby v neustále sa meniacich trhových podmienkach.
Veľká pozornosť bude venovaná aj tlači etikiet, obalov a zušľachťovaniu, ktoré v poslednom čase rezonujú medzi požiadavkami zákazníkov.   

  

Cesta k udržateľnej škálovateľnosti: Automatizácia Priemyslu 5.0  

 

Konica Minolta predstaví svoju víziu digitálnej transformácie v tlačiarňach budúcnosti. Významnú úlohu zohráva ukážka efektívneho využitia digitálnych zariadení, konkrétne zdôraznením automatizácie tlače.   
  

V rámci služby "mixed reality" bude možno vidieť operácie vzdialeného servisu spoločnosti Konica Minolta. V tých sa môžu operátori, ktorí používajú náhlavné súpravy alebo inteligentné telefóny s kamerami, prostredníctvom cloudu pripojiť k servisnému stredisku spoločnosti a vzniknuté problémy v reálnom čase opraviť.  

 

Na veľtrhu drupa už bola predstavená aplikácia pre inteligentné telefóny AIReLink, ktorú spoločnosť Konica Minolta vyvinula na základe dlhoročných skúseností so svojimi viac ako 4 000 servisnými technikmi. Od svojho uvedenia na trh ušetrilo toto riešenie technikom takmer 10 000 výjazdov, najazdenie viac ako 300 000 kilometrov a tiež úsporu 140 ton emisií skleníkových plynov.  
  
Rozsiahla výstavná plocha Konica Minolta na veľtrhu drupa je dôkazom obrovského dôrazu, ktorý spoločnosť kladie trhom profesionálnej a priemyselnej tlače.
Rovnako tak veľtrh drupa Konica Minolta vníma ako dokonalé miesto pre stretávanie sa so svojimi zákazníkmi.  

 

Na šiestich vzájomne prepojených plochách a dvoch podlažiach bude mať spoločnosť Konica Minolta viac ako 30 reálne inštalovaných strojov a rovnaký počet monitorov,
na ktorých sa budú prezentovať softvérové koncepty tonerovej a atramentovej technológie tlačiarní budúcnosti.   

  

Roky skúseností a neúnavná snaha o dokonalosť  

 

 "Ako významný hráč v oblasti digitálnej produkčnej tlače na mnohých trhoch budeme demonštrovať pokrok, ktorý je vyvrcholením dlhoročných skúseností a neúnavnej snahy o dokonalosť," povedal Olaf Lorenz, generálny riaditeľ medzinárodného marketingu spoločnosti Konica Minolta Business Solutions Europe. "Komerčným tlačiarňam pomáhame vidieť potenciál v podobe rastu a obchodných expanzií, ktoré sú v súlade so súčasnou dynamikou."  


quotation marks

Poslaním divízie profesionálnej tlače spoločnosti Konica Minolta je podporovať prechod od analógovej k digitálnej tlači, a tým utvárať prostredie, v ktorom sa tlačené materiály s vysokou pridanou hodnotou tlačia efektívne, s minimálnym dopadom na životné prostredie.   Túto víziu chceme realizovať prostredníctvom efektívneho využitia našich digitálnych tlačových technológií a tiež predtlačových a post-tlačových zariadení. Naše produkty a riešenia pre tlač etikiet, obalov a priemyselnú tlač patria medzi najlepšie vo svojom odbore.   

Olaf Lorenz 

Generálny riaditeľ pre medzinárodný marketing, Konica Minolta Business Solutions Europe 

A dodal: "Naša prezentácia na veľtrhu drupa – s viac ako 20 európskymi premiérami – bude viac než len pohľadom do budúcnosti. Bude ukážkou nášho odhodlania byť priekopníkom digitálnej transformácie, podporovať vytrvalosť a prispievať k udržateľnosti polygrafického priemyslu, a to najmä v dobe vznikajúcej éry tlačového Priemyslu 5.0."  

Tlačová správa.pdf

Kontakt

Kontakt

Vladimíra Hajduková

Product Manager PP & Label

Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o.

vladimira.hajdukova@konicaminolta.cz