Inteligentné kamery Konica Minolta dostali novú robotickú ruku

13. mar 2024

Konica Minolta dopĺňa riešenie inteligentných kamier o inovovanú technológiu z oblasti robotiky, tzv. kolaboratívneho robota alebo Cobota. Kamery využívajúce umelú inteligenciu si dokážu zastať prácu výstupnej kontroly a odhaliť akékoľvek poškodenie alebo znečistenie produktu už priamo na výrobnej linke. Vďaka novej robotickej ruke dokáže systém defektný výrobok aj automaticky odstrániť, bez toho, aby spomalil výrobný proces.

Konica Minolta rastie v oblasti kamerových riešení pre priemysel, novú divíziu povedie Milan Obertík

27. feb 2024

Konica Minolta posilňuje v oblasti kamerových riešení a zakladá špecializované oddelenie s názvom Forxai Video Vision. To sa pod vedením Milana Obertíka zameria na rozvoj aktivít v rámci využitia priemyselných kamier a systémov umelej inteligencie programovaných vo vývojovom centre Konica Minolta v Brne. Dôvodom vzniku nového oddelenia je rastúci záujem o inteligentné kamerové riešenia a ďalšie rozširovanie portfólia v tejto oblasti.

Inteligentné zrkadlo od Konica Minolta chráni zdravie zamestnancov

13. dec 2023

Zvýšenie bezpečnosti práce v sektore priemyslu, zníženie chybovosti vo výrobných podnikoch alebo napríklad zvýšenie ochrany pacientov i lekárov v nemocniciach. Nová technológia FORXAI Mirror od Konica Minolta dokáže vďaka umelej inteligencii upozorniť na chýbajúce ochranné pomôcky, ich nesprávne nasadenie alebo poškodenie. Zariadenie v podobe „inteligentného zrkadla“ je vhodné do prevádzok, kde nesprávne použitie ochranných pomôcok môže spôsobiť škodu na zdraví či majetku. Úspora nákladov...

Na prevádzku českých a slovenských firiem dohliada už 5 000 inteligentných kamier Konica Minolta

26. sep 2023

Dokážu predikovať vznik požiaru skôr, ako nastane, odhaliť defekt produktu ešte predtým, ako zíde z výrobnej linky alebo vopred upozorniť strážnu službu na hrozbu vandalizmu. České a slovenské firmy sa stále častejšie spoliehajú na umelú inteligenciu a jej prepojenie s inteligentnými kamerami. Od roku 2017 len spoločnosť Konica Minolta nainštalovala vo viac ako tristo českých a slovenských podnikoch vyše 5 000 kamier.

Konica Minolta oslavuje 150 rokov: Na MSV 2023 predstavuje pokročilé AI technológie

15. sep 2023

Sme účastníkmi najvýznamnejšej veľtržnej udalosti roka, Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Návštevníkov pozývame do nášho FORXAI štúdia v stánku 078 v hale F. FORXAI Mirror predstavíme na MSV 2023 v premiére.